Tak til alle jer…
…spillere, ledere, trænere og medrejsende, samt vores store hold af hjælpere og dommere. Tilsammen gjorde I det muligt, mod alle ods, at afvikle en seriøs fodboldturnering ved Gardasøen i uge 42!

Vindere 2021
Nedenfor kan du se vinderne samt 2-pladserne i alle finalerne under 2021 udgaven af Verona Cup – og ikke mindst hvem der blev kåret som kampens spiller i de enkelte finaler. Tillykke til jer alle!

WINNER & RUNNER UP CLUB PLAYER OF THE MATCH
Winner Boys U13 (8:8) A-Final Thorsager Rønde IF II. Mathias Runge (Thorsager Rønde IF II)
2nd Boys U13 (8:8) A-Final Thorsager Rønde IF  
     
Winner Boys U13 (8:8) B-Final Kolding Boldklub U12 Tobias Hugo Alsted (Kolding IF U12)
2nd Boys U13 (8:8) B-Final BK Hellas  
     
Winner Boys U13 A-Final FC Nakskov I Noah Mortensen (FC Nakskov)
2nd Boys U13  A-Final Humlebæk BK  
     
Winner Boys U13 B-Final Sirmione Calcio Davor Divkovic (Sirmione Calcio)
2nd Boys U13 B-Final US Cadore I  
     
Winner Boys U14 A-Final BK Stjernen Mohammad Adriis Al-Mir (Lyseng IF)
2nd Boys U14 A-Final IF Lyseng  
     
Winner Boys U14 B-Final Stavtrup IF Jonathan Moshage (Stavtrup IF)
2nd Boys U14 B-Final Stavtrup IF II  
     
Winner Boys U15) A-Final FK Odsherred Lucas Jacobsen (FK Odsherred)
2nd Boys U15 A-Final Lystrup IF  
     
Winner Boys U15 B-Final AB Tårnby Mikkel Reinholdt (AB Tårnby)
2nd Boys U15 B-Final Humlebæk BK  
     
Winner Boys U15 C-Final Nykøbing FC II Ulrik Frost (Nykøbing FC)
2nd Boys U15 C-Final AB Tårnby II  
     
Winner Boys U17 A-Final Snekkersten IF Bertram Sørensen (Snekkersten IF)
2nd Boys U17 A-Final FC Nakskov  
     
Winner Boys U17 B-Final Thorsager Rønde IF Gustav Holst (FK Odsherred)
2nd Boys U17 B-Final FK Odsherred  
     
Winner Boys U19 A-Final Humlebæk BK Oscar Thrane (Humlæbæk BK)
2nd Boys U19 A-Final Mejrup GU  
     
Winner Boys U19 B-Final FK Odsherred Benjamin Prestov (HK Odsherred)
2nd Boys U19 B-Final US. Cadore  
     
Winner Girls U13 (8:8) A-Final Stavtrup IF Sofia Luzi (US. Cadore Verdi)
2nd Girls U13 (8:8) A-Final US. Cadore Verdi  
     
Winner Girls U13 (8:8) B-Final SUB’88 Caroline Andersen (SUB’88)
2nd GirlsU13 (8:8) B-Final US. Cadore Nere  
     
Winner Girls U14 (8:8) A-Final Mejrup GU Lea Højgaard (Mejrup GU)
2nd Girls U14 (8:8)  A-Final Desenzano Calcio  
     
Winner Girls U14 A-Final Mejrup GU Lærke Højer (Mejrup GU)
2nd Boys U14 A-Final Castelnuovo Calcio  
     
Winner Girls U14 B-Final Ravnsbjerg IF Alberte Berntsen (Løgstør IF)
2nd Girls U14 B-Final Løgstør IF  
     
Winner Girls U15 A-Final ASD Cortefranca Calcio Alberte Meedom (Ravnsbjerg IF)
2nd Girls U15 A-Final Ravnsbjerg IF  
     
Winner Girls U15 B-Final Dragør BK Ida Øe ((SUB’88)
2nd Girls U15 B-Final SUB’88  
     
Winner Girls U16 A-Final Greve IF Alberte Josefine Nielsen (Greve IF)
2nd Girls U16 A-Final Stavtrup IF  
     
Winner Girls U16 B-Final BK Hellas Vera Vibæk (BK Hellas)
2nd Girls U16 B-Final Snekkersten IF  
     
Winner Girls U18 A-Final Snekkersten IF Julie Abkjær (Raklev Kalundborg GB)
2nd Girls U18 A-Final Raklev Kalundborg GB  

Verona Cup 2021