fbpx

Tak til alle jer…
…spillere, ledere, trænere og medrejsende, samt vores store hold af hjælpere og dommere. Tilsammen var I med til at gøre dette år, vores største fodboldturnering med 3300 rejsende!

Vindere
Nedenfor kan du se vinderne samt 2-pladserne i alle finalerne under 2022 udgaven af Verona Cup – og ikke mindst hvem der blev kåret som kampens spiller i de enkelte finaler. Tillykke til jer alle!

WINNER & RUNNER UP CLUB PLAYER OF THE MATCH
Winner Boys U12(8:8) A-Final Frederikssund FB 2 Tino Jensen (Frederikssund FB)
2nd Boys U12 (8:8) A-Final US Sirmione U13  
     
Winner Boys U12 (8:8) B-Final Frederikssund FB 3 Gabriel Sommer (Frederikssund FB)
2nd Boys U12 (8:8) B-Final Peschiera D.G.  
     
Winner Boys U13 (8:8) A-Final Frederikssund FB Thomas Thomsen (Frederikssund FB)
2nd Boys U13 (8:8) A-Final Castelnuovo (IT)  
     
Winner Boys U13 (8:8) B-Final US Sirmione (IT)  
2nd Boys U13 (8:8) B-Final Frederikssunf FB Alberte Klunaris (Frederikssund FB)
     
Winner Boys U13 A-Final Kolding IF Sebastian Knudsen (Kolding IF)
2nd Boys U13 A-Final FC Nakskov  
     
Winner Boys U13 B-Final Kolding Boldklub Amar Haskic (Kolding BK)
2nd Boys U13 B-Final Castelnuovo (IT)  
     
Winner Boys U14 A-Final FC Ølstykke 1 Waldemar Madsen (FC Ølstykke 1)
2nd Boys U14 A-Final Løgum IF  
     
Winner Boys U14 B-Final Dragør BK David Grothe Mikkelsen (Dragør BK)
2nd Boys U14 B-Final Bjerringbro IF  
     
Winner Boys U14 C-Final Løgum IF 2 Maja Paysen (Løgum IF 2)
2nd Boys U14 C-Final Team Østvendsyssel 1  
     
Winner Boys U15) A-Final FC Århus Syd 1  
2nd Boys U15 A-Final Stavtrup IF 1 Laurits Nørsøller (Stavtrup IF 1)
     
Winner Boys U15 B-Final Tuse IF 1 Emil Larsen (Tuse IF)
2nd Boys U15 B-Final Korup Ubberud IF  
     
Winner Boys U15 C-Final Tårs Ugilt IF Emil Pedersen (Tårs Ugilt IF)
2nd Boys U15 C-Final Helsinge Fodbold  
     
Winner Boys U17 A-Final Lystrup IF 1 Daniel Fisker (Lystrup IF)
2nd Boys U17 A-Final FC Silkeborg 2  
     
Winner Boys U17 B-Final Team Østvendsyssel Frederik Vestergaard Jensen (Team Østvendsyssel)
2nd Boys U17 B-Final Herlev IF  
     
Winner Boys U17 C-Final Løgum IF Marwan Abdulahi (Løgum IF)
2nd Boys U17 C-Final HEI  
     
Winner Boys U19 A-Final Humlebæk BK Sebastian Antons (Humlæbæk BK)
2nd Boys U19 A-Final Tuse IF  
     
Winner Boys U19 B-Final Svenstrup Godthåb IF Christoffer Tommerup (Svenstrup Godthåb IF)
2nd Boys U19 B-Final Team Østvendsyssel  
     
     
Winner Girls U12 (8:8) A-Final Vejle Boldklub Karla Thygesen
2nd Girls U12 (8:8) A-Final Desenzano Calcio (IT)  
     
Winner Girls U13 (8:8) A-Final HooGee GrIFK (FI) Jenna Vuori (HooGee GrIFK)
2nd Girls U13 (8:8) A-Final Vejle Boldklub U12  
     
Winner Girls U13 (8:8) B-Final Gødvad IF 1 Natalia Zdunska (Gødvad IF)
2nd GirlsU13 (8:8) B-Final Mørke IF  
     
Winner Girls U14 (8:8) A-Final PK-35 Helsinki (FI) Anna Lehtonen (PK-35 Helsinki)
2nd Girls U14 (8:8) A-Final TRIF  
     
Winner Girls U14 (8:8) B-Final FC Århus Syd 1  
2nd Girls U14 (8:8) B-Final PK-35 Helsinki 2 Maiju Mäki-Leppilampi (PK-35 Helsinki 2)
     
Winner Girls U14 A-Final Dalum IF Alma Gram (Dalum IF)
2nd Boys U14 A-Final Brønshøj BK  
     
Winner Girls U14 B-Final HooGee GrIFK Linnéa Panelius (HooGee GrIFK)
2nd Girls U14 B-Final Tjæreborg IF  
     
Winner Girls U15 (8:8) A-Final Frederiksværk FK Ellen Hansen (Frederiksværk FK)
2nd Girls U15 (8:8) A-Final Tuse IF  
     
Winner Girls U15 (8:8) B-Final Bording IF Simone Trolle (Svenstrup Godthåb IF)
2nd Girls U15 (8:8) B-Final Svenstrup Godthåb IF  
     
Winner Girls U15 A-Final Team Odense Q 1 Clars Grau (Team Odense Q 1)
2nd Girls U15 A-Final Viborg Q 1  
     
Winner Girls U15 B-Final Frederiksværk FK  
2nd Girls U15 B-Final Team Odense Q 2 Frida Prescott (Team Odense Q 2)
     
Winner Girls U15 C-Final Kirke Helsinge IF Amalie Andersen (Kirke Helsinge IF)
2nd Girls U15 C-Final Fjerritsslev FI  
     
Winner Girls U16 (8:8) A-Final Løgum IF Mille Tyhesen (Løgum IF)
     
Winner Girls U16 A-Final Viborg Q 1  
2nd Girls U16 A-Final Dalum IF Karla Have (Dalum IF)
     
Winner Girls U16 B-Final Gødvad IF Anita Madsen (Gødvad IF)
2nd Girls U16 B-Final FC Århus Syd  
     
Winner Girls U18 A-Final Korup Ubberud IF Alberte Jul Anderschou (Korup Ubberud IF)
2nd Girls U18 A-Final Greve Fodbold  

Billeder fra årets turnering kan ses i vores galleri.

Og mange af dem kan også ses på vores Facebook side.